• kwiecień

• Światowy Dzień Ziemi 2024

22 kwietnia 2024 r. po raz pięćdziesiąty czwarty obchodzimy Dzień Ziemi. W 2009 roku ONZ ustanowił 22 kwietnia Międzynarodowym Dniem Matki Ziemi. Tegoroczne Święto obchodzone jest pod hasłem: „Planeta kontra plastik”. Już dziś zacznij zmiany od siebie, swoich przyzwyczajeń i ogranicz zużycie plastiku.Szkoła Podstawowa nr 352 sprzatała Świat oraz przygotowała plakaty dotyczące  Naszej Wspólnej Planety.

Zadbajmy o naszą planetę

• Ogólnopolski Projekt - Jestem AS - Akceptuję Siebie.

Celem zadań jest poznanie siebie, budowanie poczucia własnej wartości, samoakceptacja, wzmacnianie własnego pozytywnego wizerunku oraz uświadomienie uczniom ich piękna.
        Zrealizowaliśmy już min.:
        - zajecia podczas ktorych tworzyliśmy galerie Asów,
        - "Lustereczko powiedz przecie..."
        Moje mocne strony- Ja o sobie oraz klasa o mnie.
        - "Gadajace drzwi" -wzbogacalismy słownictwa uczniów o piekne słowa "fajny/fajna" którymi można opisywać inne osoby.
        - Każdy As jest inny, tak jak płatek śniegu.

Uczniowie chętnie wykonują kolejne zadania projektowe.
      • W czwartek odbyło się rozdanie nagród za miejski konkurs plastyczny pt. "Klawa zabawa".

Nagrody otrzymali:

Hanna Gałązka - zajęła III miejsce

Zuzanna Wójtowicz - zdobyła wyróżnienie

Oliwia Malinowska - otrzymała nagrodę specjalną

Dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w konkursie a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
      • W dniu 22 kwietnia z okazji Dnia Ziemi, w ramach projektu „GEOGADKA – Geofizyka dla każdego”, odbył się wykład online dla uczniów klas siódmych „ Barwny świat skał i minerałów”. Pracownik Instytutu Geofizyki PAN  wyjaśnił uczniom Czym są skały, jak powstają, jak je rozpoznać? oraz Czym zajmuje się geolog i z jakich narzędzi korzysta?

Projekt „Geofizyka dla każdego” ma na celu zwiększenie rozpoznawalności osiągnięć polskiej nauki, w szczególności geofizyki. Badanie Ziemi metodami fizycznymi pozwala nie tylko lepiej zrozumieć kształtujące ją procesy, ale też przewidywać przyszłe zmiany środowiska i przygotować się do adaptacji do nich.

• Świetny wynik naszych pływaków! Szkoła SP 352 zdobyła 2. miejsce w Mistrzostwach Bielan w pływaniu, osiągając sukcesy zarówno w sztafecie dziewcząt, chłopców, jak i indywidualne.

Gratulacje dla zawodników za sportową postawę i serdeczne podziękowania dla trenerów współpracujących ze szkołą. 🏊🏆🥈

• "Reprezentacja dziewczyn🏐 SP 352 minimalnie uległa w meczu o 3 miejsce przegrywając 25:23, 25:23 z drużyną Śródmieścia. Brawa 👏👏👏za walkę w całym turnieju oraz🥁🥁🥁 doping.

Mamy 4 miejsce w Warszawie🎉🎉🎉!"

• Klasa VIb i VIc na zajęciach badawczych

• 10 edycja konkursu "Ze Strażą Miejską bezpiecznie"

• Zakończyliśmy 10 edycję konkursu "Ze Strażą Miejską bezpiecznie". Byliśmy najlepsi w dzielnicy Bielany.  Nasi uczniowie doszli do III etapu.