• Klasa 1d w Bibliotece szkolnej

     • Uczniowie klasy 1 d wybrali się do Biblioteki szkolnej. Na miejscu powitały nas przemiłe i bardzo życzliwe Panie bibliotekarki. Podczas pierwszej części zajęć dzieci przypomniały sobie zasady korzystania z książek. Dowiedziały się, w jaki sposób można wypożyczyć książkę, na jak długo i w jaki sposób ją zwrócić. W drugiej części każdy mógł sam wybrać książkę, którą chciałby wypożyczyć. Niektórych wybrane książki zainteresowały tak bardzo, że zaczęli je czytać zanim wróciliśmy do klasy.

       

     • Z życia klasy 1b

     • Dużo się dzieje po powrocie do szkoły! Zamiana ról z nauczycielem po wygranej w klasowym konkursie czytelniczym, prace plastyczne (farby, plastelina, krepina) rozsypanka wyrazowa, masaże relaksacyjne, spotkanie ze strażą miejską, sportowe przerwy, eksperymenty, tangram, miary itp..

       

     • Co słychać w grupie 0a?

     • Gdy pada na zewnątrz... Grupa 0a wolny czas spędza na grach i zabawach planszowych! Ulubione puzzle, memory, rysowanie, układanie klocków przydają się niesamowicie!

      12.01 odbyło się spotkanie autorskie z B. Szelągowską autorką książeczek dla dzieci.

     • Warszawska Akcja "Zima w Mieście" 31 stycznia – 11 luty 2022 r.

     • Jak się zapisać?

      Zapisy do Akcji „Zima w Mieście” 2022, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń dostępnego na stronie https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl,  rozpoczną się 30 grudnia 2021 r. od godziny 8:00 i potrwają do 11 stycznia 2022 r. – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram.

      Rodzice dzieci rejestrują się w systemie za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły (od najbardziej do najmniej). Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku.

      Listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane 12 stycznia 2022 r. o godzinie 16:00.

      Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Od 13 stycznia 2022 r. od godziny 8:00 do 19 stycznia 2022 r. do godziny 12:00, należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do Akcji podejmuje organizator wypoczynku.

      Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej należy zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów, które dostępne są na stronie: https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl

      Feryjne Placówki Edukacyjne

      Podobnie jak w minionych latach FPE będą działać przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7:00-8:00 do 16:00-17:00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającymw Warszawie.

      Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w Feryjnych Punktach Edukacyjnych. Opłata wynosi 15 zł dziennie za dwa posiłki w tym jeden ciepły oraz 35 zł dziennie za opiekę.

      Z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji zwolnione są dzieci korzystające, w ciągu roku szkolnego, z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej. Podstawą do zwolnienia z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji jest przedłożenie w FPE zaświadczenia z macierzystej szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu, w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków.

      Rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.

      Warszawska Akcja „Zima w Mieście” 2022 będzie organizowana w reżimie sanitarnym zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa oraz zaleceniami i obostrzeniami wynikającymi z wytycznych GIS, MZ i MEiN

      Zapraszamy!

       

     • Świąteczne wypieki od wolontariuszy

     • Wolontariusze SP352 po raz kolejny swoim talentem cukierniczym wsparli Warszawskie Domowe Hospicjum. Dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie świątecznych wypieków.

      Opiekunowie szkolnego wolontariatu

     • Spotkanie świąteczne w klasie 1d

     • W piątek, 17 grudnia, w klasie 1d dzieci wspólnie zorganizowały spotkanie świąteczne. Na stole pojawiło się mnóstwo łakoci i smakołyków. Po poczęstunku niektórzy chętnie wzięli udział w zabawie przy muzyce. Wspólne tańce sprawiły im bardzo dużo radości.

       

     • Grudzień w klasie 2a

     • Grudzień przyniósł dzieciom wiele radości - była choinka i prezenty, warsztaty świąteczne, Kolorowy dzień, klasowa Wigilia oraz szaleństwo na pierwszym w tym roku śniegu. W ramach projektu „Moje pasje i zainteresowania” dzieci przeprowadziły zajęcia o królikach i kosmosie.

      Fot. Renata Płaza

     • Wigilia w 3a

     • Wigilijne biesiadowanie w klasie 3a odbyło się w piątek 17 grudnia! Młodzież wymieniła się życzeniami, własnoręcznie wykonanymi pięknymi upominkami i wreszcie zrelaksowała!