• Marzec

• Dzięki wsparciu wolontariuszy z naszej szkoły, którzy upiekli 40 ciast na kiermasz dla Fundacji Spełnione Marzenia udało się zebrać 7900zł na rzecz dzieci chorujących na nowotwór. Dziękujemy za hojne serca ♥️
        Opiekunowie Szkolnego Wolontariatu
      • 27 marca w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej odbyła się Dzielnicowa Gala 8 wspaniałych podczas której zostali nagrodzeni wyróżnieni wolontariusze. Z naszej szkoły doceniony został Patryk Mizieliński z kl. 6c w kategorii Ósemeczka. Gratulujemy!
        Równie dumni jesteśmy z pozostałych wolontariuszy:)
      • 25.03.2024 w naszej szkole odbył się Kiermasz Wielkanocny, jak zawsze pieniądze zebrane podczas kiermaszu przekazane zostaną potrzebującym.

• W ramach współpracy międzyszkolnej powstały piękne kartki wielkanocne wykonane przez klasę 4d. Uczniowie przesłali świąteczne życzenia w języku angielskim swoim kolegom i koleżankom ze szkoły partnerskiej. Prace wykonane zostały na lekcji języka angielskiego.

• Klasa 1b na WF-ie podczas gry w zbijaka pod balonem.

Fair Play na każdy kroku.Podczas sparingu, potem podziękowanie drużynom przeciwnym i swoim zawodnikom za wysiłek włożony w grę. Wynik 1 : 1

•

Szkolne Koło Wolontariatu to bardzo prężnie działająca grupa młodych osób. Od początku roku szkolnego podejmują wiele działań pomocowych skierowanych zarówno do społeczności szkolnej, jak również do środowiska lokalnego. To wrażliwa młodzież , która chętnie służy pomocą innym.
        Dlatego w ramach dzialan projektowych zaprosiliśmy wolontariuszy z klasy V B, którzy przygotowali prezentacje i opowiedzieli nam o tym, kim jest wolontariusz, co robi i w jakich obszarach działa.
        Miłym zakończeniem spotkania było wspólne przygotowanie pudełka dobrych myśli, w którym znajdują się własnoręcznie wypisane przez uczniów karteczki z miłymi słowami. Pudełko zostało umieszczone przy wejściu głównym, dzięki czemu uczniowie, rodzice i nauczyciele mogą pozytywnie rozpocząć dzień, "częstując się" dobrym słowem z okazji Dnia Szczęścia. :)

Chcieliśmy w ten sposób podkreślić jak ważna dla każdego człowieka jest potrzeba: szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienia dobrych słów i niesienia bezinteresownej pomocy innym.
      • 18 marca  obchodzimy Światowy Dzień Recyklingu, z tej okazji podczas lekcji fizyki pracownik Centrum ElektroEkologii poprowadził  ekowarsztaty online, podczas których uczniowie dowiedzieli się, czym są elektrośmici, jak z nimi postępować, jakie zagrożenia wiążą się z wyrzucaniem zużytego sprzętu do śmietnika, co się dzieje np. ze zużytym smartfonem, który trafi do odpowiednich punktów zbierania, czyli  jak wygląda recykling elektrośmieci.

Rozwijająca się w szalonym tempie technologia sprawia, że chcemy kupować coraz to nowe sprzęty. Jednak należy być świadomym, że rozwój technologii wpływa też na nasze środowisko, które wymaga ochrony.

• 15 marca 2024 odbył się uroczysty apel z okazji Święta Szkoły. Uczniowie odnowili ślubowanie oraz wpisywali się do kroniki upamiętniającej ten dzień. Nasi uczniowie zaprezentowali swoje talenty w tańcu, śpiewie oraz graniu na instrumentach. Nie zabrakło również  pokazu układania kostki Rubika na czas. Wybraliśmy Małęgo Wagnerczyka i Wagnerczyka roku 2024. Gratulujemy zwycięzcom oraz utalentowanym uczniom.

• XXIV edycja Góry Grosza zakończona. Dzięki Waszej hojności zebraliśmy 652.20zł ponad 40kg monet. Serdeczne podziękowania dla klas 1a, 3b, 4a które przekazały największą ilość "groszy".
         Dziękuję wolontariuszom klasy 4a, 4e, 5c, 5f, 7c i 8b którzy włączyli się do liczenia zebranych pieniędzy.
      • Z okazji Dnia Kobiet w klasie 5e  kręgle i najważniejsza dla uczniów w wycieczce uczta.

• Klasa 7b w ramach projektu Myślę-nie marnuję została zaproszona na warsztaty kulinarne do Szkoły Gotowania Little Chef. Zajęcia prowadził Szef Kuchni i doradca kulinarny Pan Sebastian. Uczniowie pod jego czujnym okiem przygotowali pierogi z soczewicą, kotlety z zielonego groszku oraz makaron z sosem pomidorowo warzywnym.

• Podczas zajęć informatyki klasa 7a pod okiem p. Sobień złożyła mBoty. Teraz kolejny etap przed nimi a mianowicie oprogramowanie i uruchomienie robotów.

• Uczniowie klasy 5b pod okiem p. Parys stworzyli przepiękne makiety. Prace powstały na podstawie lektury "Tajemniczy ogród".

• 1 marca w MDK im. M. Gwizdak odbyły się dzielnicowe eliminacje do konkursu 8 wspaniałych. Naszą szkołę reprezentowała Agata z kl. 7c w kategorii Ósemka, Patryk z kl. 6c w kategorii Ósemeczka, Dominika, Kornelia, Basia z kl. 5f i Gabrysia z kl. 6d w kategorii Grupa wolontariatu. Trzymamy za Was kciuki👍

• Klasa 5d uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez panią pedagog Annę Walentynowicz. Zajęcia miały na celu zapoznać uczniów z formami przemocy, jej skutkami, ale też pokazać jak sobie radzić z nią i jak jej zapobiegać.

• Klasa 5e w dniu 1 marca odwiedziła Muzeum Historii Polski i wzięła udział w lekcji pt. Zagadki z przeszłości.

W czasie zajęć poprowadziliśmy śledztwo, które pozwoliło nam odnaleźć tajemniczego bohatera. W trakcie zajęć uczniowie poznali pojęcie źródła historycznego i rodzaje źródeł, tworzyli oś czasu i kształtowali umiejętność układania wydarzeń w porządku chronologicznym.
        Następnie odwiedziliśmy Wystawę czasową i taras widokowy.
        Polecamy wszystkim wizytę w pięknym, nowoczesnym muzeum.