• Tak się bawi 7c!

• Krótka fotorelacja z zielonej szkoły w Wilkasach. Wczoraj młodzież zwiedzała Mamerki, a dziś dzień zaczęli od spływu. Poza tym maja piękną pogodę i świetną zabawę!

Zazdrościmy

• Wycieczka do...

• Wycieczka klasy 1b i 1e  do Mostówki. Dzieci brały udział w zajęciach ceramicznych oraz lepieniu z gliny. Na koniec kiełbaska z ogniska 🙂

• Zeróweczka w lesie

• 13 maja dzieci z grupy 0a uczestniczyły w lekcji przyrodniczej w Lesie Bielańskim. Poznały faunę i florę lasu, słuchały śpiewu ptaków, budowały gniazdka dla nich. Po lekcji urządziły sobie piknik w Uroczysku Lindego. Wszystkie dzieci wróciły do szkoły bardzo zadowolone choć nieco zmęczone.

• Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa

• W dniach 13 - 20 maja Wojewoda Mazowiecki wraz z Mazowieckim Kuratorem Oświaty zaplanował Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa. Z tej okazji dzieci wykonały plakaty promujące bezpieczeństwo na drodze, oraz makiety skrzyżowań. Na lekcjach techniki w klasach 4, 5 i 6 odbywały się wykłady dotyczące przepisów ruchu drogowego. 9 maja 2022 r. dzieci zdawały praktyczny egzamin na kartę rowerową, który odbywał się na mobilnym miasteczku ruchu drogowego.

• WF

• A tak wspólnie bawi się klasa 1e z klasą 8a. Zajęcia prowadzi praktykantka z AWF. Radości, uśmiechu nie brakowało.

• Dzień Patriotyzmu

• W poniedziałek 09.05 odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Patriotyzmu.

Majowe święta wpisały się w tradycję naszej szkoły.

Uczniowie pamiętali o odświętnych strojach i patriotycznych dekoracjach.

Uroczystość przygotowali uczniowie klasy 7e i klasy 8b.

• Grupa 0b w DINOPARKU

• 0b odwiedziła Dinopark. Przenieśliśmy się do czasów, w których żyły ogromne, prehistoryczne gady. Przeszliśmy ścieżką ery mezozoicznej i przekonaliśmy się na własne oczy, jak piękne były to zwierzęta! Spotkaliśmy naturalnej wielkości figury dinozaurów oraz dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o ich życiu. Ponadto przeszliśmy bajkową ścieżką, przedstawiającą postaci z bajek w pięknej scenerii.  Wycieczkę zaliczamy do udanych!

• Pierwsza Pomoc

• Kolejna porcja zdjęć z zajęć Pierwszej Pomocy, które dla wszystkich klas zorganizowała Rada Rodziców! Dziękujemy!

• EKOLOGICZNA zabawka

• W ostatnim tygodniu kwietnia nawiązując do Dnia Ziemi w klasach drugich został przeprowadzony konkurs pt.: "Zabawka ekologiczna" . Dzieci wykonały bardzo pomysłowe zabawki, bawiąc się przy tym doskonale. Pracowały indywidualnie, w parach i grupach kilkuosobowych. Wyłoniono zwycięzców, choć wybór naprawdę nie był łatwy.

I miejsca

klasa 2a: Maja R- T, Antonina D

klasa 2b: Oliwia M

klasa 2c: Martyna N, Aurelia J

klasa 2d: Tymoteusz P

klasa 2e: Pola M, Maja M, Antonina Ch

Wyróżnienia:

klasa 2a: Kacper P

klasa 2b: Karolina A

klasa 2c: Marcin B, Szymon M

klasa 2d: Damian P

klasa 2e: Franciszek G

Jeszcze raz bardzo gratulujemy dzieciom!

organizacja : pani Małgorzata Jurga - Woszczyk

pani Aneta Kubiak

• Wycieczka klas 3a oraz 3d

• W piątek 29 kwietnia dwie nieustraszone klasy trzecie - 3a i 3d - wyruszyły na wyprawę do Łazienek Królewskich Króla Stasia! Ależ to była przygoda! Dzielnie Towarzyszyły nam: mama Leona i mama Nassima!

relacja przygotowana przez panią Ewelinę i panią Mirkę