• 1a w ogrodzie

• 27 października uczniowie klasy I a zasadzili cebulki tulipanów, hortensji, zawilców na szkolnym klombie , aby wiosną zdobiły szkolny ogród. Dużą frajdę sprawiło dzieciom robienie dołków w ziemi i zasypywanie cebulek. Ciekawe czy na wiosnę pięknie zakwitną?

• Wolontariat

• 27.10 grupa wolontariuszy z klas 8 wybrała się na Cmentarz Wawrzyszewski w celu posprzątania grobów na zbliżające się święta Wszystkich Świętych 1 listopada. Pogoda nam dopisała!.

Zapraszam do krótkiej fotorelacji😄

• Rusza głosowanie na projekty Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego!

• Nasi uczniowie zgłosili projekt: "Stacja chill&fun", z którym można się zapoznać na stronie:https://www.facebook.com/mlodziezowaradabielan/posts/pfbid02hYDpmu6PKqTevWUk9XmErxiZELSnLF8TXMc8xuNanyz639jP3kLHHz4qqQRZB1uJl

Głosowanie elektroniczne odbywa się na stronie: https://rmbielany.pl/

i polega na oddawaniu głosów poprzez skorzystanie z jednorazowych kodów, przeznaczonych dla każdego ucznia.

Taki kod zostanie przesłany do Państwa przez Wychowawców.

Każdy uczeń może oddać głos na dwa wybrane projekty.

Głosowanie zakończy się 4 listopada 2022 r.

apraszamy do głosowania na projekt naszych uczniów.

• Różańce

• W kąciku katechetycznym można już podziwiać zrobione przez naszych uczniów różańce. Są wspaniałe, pomysłowe, kreatywnie wykonane! Bardzo dziękujemy za udział w konkursie.

• Stacja Czytankowo w klasie 1e

• Co tydzień odwiedzają nas dzieciaki z klasy 4a i przez 15 minut czytają nam swoje ulubione bajki, opowiadania...

Jest super! dziękujemy!

Na zdjęciach, poza uroczą gromadą z 1e, jest Tosia, Ala, Weronika, Amelia, Julia

relacja pani Ewelina Tomalak

• Chustowanie 2022

• Nowa galeria Chustowanie 2022 została dodana do albumu fotograficznego

25 października odbyło się Chustowanie zerówek. W

szyscy uczniowie zostali uroczyście przyjęci do grona naszej szkolnej społeczności poprzez wręczenie kolorowych chust ze znakiem SP 352 im.H.J.Wagnera.

Gratulujemy fantastycznych występów! W chustach z logo naszej szkoły wyglądacie wspaniałe.

Noście je z dumą.

Uroczystość przygotowały wychowawczynie grup "0"

zdjęcia wykonała Hania Gałązka z klasy 5d

wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości

#LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

• Pasowanie klas 1

• Nowa galeria Pasowanie klas 1 została dodana do albumu fotograficznego

Zapraszamy do galerii zdjęć z uroczystego Pasowania naszych pierwszaków! Każda klasa zaprezentowała swoje umiejętności wokalne i taneczne! Dzieciaki p pasowaniu otrzymały krawaty z logo naszej szkoły.

uroczystość przygotowały wychowawczynie klas 1 : Anna Romanowska, Agnieszka Guz, Mirosława Bandarzy, Aleksandra Glibowska , Ewelina Tomalak

zdjęcia wykonała Jagoda Wasilewska, klasa 6a

• „Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny”

• Opis projektu

„Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny” jest programem Kulczyk Foundation i marki Rossmann. Według badań przeprowadzonych w 2020 roku przez firmę badawczą Difference, na zlecenie Kulczyk Foundation, co piąta uczennica opuszcza lekcje ze względu na brak odpowiednich środków higienicznych podczas menstruacji.

W roku szkolnym 2021/2022 programem „Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny” zostało objętych 96 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski. Zapewniono w nich roczny zapas podpasek dla uczennic. Dodatkowo w każdej szkole biorącej udział w programie funkcjonował „Wolontariat Kulczyk Foundation”, dzięki któremu uczennice promowały wiedzę o menstruacji. Dążyły tym samym do tego, by odtabuizować temat wśród swoich koleżanek i kolegów. Nauczyciele z kolei otrzymali specjalnie opracowane materiały edukacyjne dotyczące dojrzewania i menstruacji, które omawiali z uczennicami i uczniami podczas lekcji czy godzin wychowawczych.

W roku szkolnym 2022/2023 realizowana jest II edycja programu. Tym razem uczestniczą w nim 224 szkoły z całej Polski, do których łącznie trafiło ponad 1,6 miliona podpasek. Podobnie, jak w trakcie I edycji, uczennice i uczniowie angażują się w wolontariat, szerząc świadomość o tematach związanych z menstruacją. Robią to pod nadzorem pedagogów wybranych do koordynowania programu w poszczególnych placówkach. Z kolei materiały edukacyjne o dojrzewaniu i miesiączce zostały wzbogacone o nowe treści, które będą poruszane na lekcjach i godzinach wychowawczych we wszystkich szkołach objętych programem.

• Dzień HISZPAŃSKI

• 12 X 1492 roku Kolumb odkrył Amerykę. Z tej okazji w Hiszpanii i wielu krajach Latynoameryki 12 X jest świętem narodowym. Ponieważ w naszej szkole wielu uczniów uczy się hiszpańskiego i my postanowiliśmy urządzić małą "fiestę". W ostatni czwartek 13.10 odbył się w naszej szkole Dzień Hiszpański. Uczniowie klas 7 i 8 przygotowali stanowiska na których można było znaleźć prezentacje, plakaty, quizy i potrawy przybliżające kulturę krajów hiszpańskojęzycznych. Wspólne świętowanie umilała nam latynoska muzyka.

relacja pani Karoliny Serwan