• Podziękowania

• Otrzymaliśmy podziękowania z Fundacji Świat Na Tak, za pomoc przy organizacji XXIV Integracyjnego Balu Karnawałowego. Wszystkim zaangażowanym Wolontariuszom naszej szkoły bardzo dziękujemy za zaangażowanie.

• Ośmiu Wspaniałych

• 01.04.2022 grupa Wolontariuszy naszej szkoły brała udział w Uroczystej Galii z okazji XXIX Bielańskiej Edycji Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych". Spotkaliśmy się z innymi wolontariuszami, którzy w sposób szczególny pomagają potrzebującym. Była to również sposobność spotkania z Panem Burmistrzem Bielan Grzegorzem Pietruczukiem oraz Panią Poseł  Joanną Fabisiak- założycielem Fundacji Świat Na Tak, z którą chętnie współpracujemy

• Pączki zjadamy i pomagamy

• 29 marca zostały przekazane fundusze ze sprzedaży pączków (1025 zł) na rzecz Archidiecezjalnego Zespołu Domowej Opieki Paliatywnej w kampanii Pola Nadziei. Wszystkim smakoszom pączków bardzo dziękujemy.

• Zosia Wróbel

• Nasza uczennica Zosia Wróbel wywalczyła ze swoim zespołem MUKS Sparta Warszawa finał Mistrzostw Polski w kategorii młodziczek!

• WAKACJE Z BOGIEM 2022 MEDJUGORIE

•

Parafia Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych ul. Conrada 7  oraz KSM Chomiczówka (Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży), działające przy naszej parafii wraz z ks. Andrzejem Kunickim (organizatorem wypoczynku), duszpasterzem młodzieży zapraszają na

WAKACJE Z BOGIEM 2022 MEDJUGORIE w terminie 25.06 do 02.07.

Słowo od ks Andrzeja,

Drodzy, a zwracam się do Rodziców i kochanej młodzieży,

w zeszłym roku z powodzeniem zorganizowaliśmy wyjazd w Bieszczady, po którym młodzież aktywnie włączyła się w duszpasterstwo parafialne. Podobało się młodzieży i rodzice również byli zadowoleni z wakacji, poniżej wysyłam link do wideo-foto-relacji [https://fb.watch/bExSkxGYnV/]

W swojej kapłańskiej pracy, zwłaszcza z młodzieżą staram się realizować wezwanie Ojca św. Jana Pawła II, aby turystykę łączyć z duszpasterstwem. Podczas naszych wyjazdów codziennie jest Msza św., niemniej wyjazdu nie należy mylić z rekolekcjami. Bawimy się, poznajemy ciekawe miejsca, piękne krajobrazy, integrujemy się i razem podejmujemy trud integralnego rozwoju: duszy, ducha i ciała. W tym roku podjąłem się zorganizowania wyjazdu zagranicznego do szczególnego miejsca kultu religijnego. Medjugorje jest prawdopodobnie miejscem świętym (po zakończeniu objawień Kościół określi autentyczność objawień maryjnych), gdzie kontynuowane są, jak ufamy objawienia Matki Bożej z Fatimy. Wyjazd nie jest szablonowy. Został tak zintegrowany, aby był dla wszystkich uczestników, i wierzących i młodzieży poszukującej. Jest to projekt autorski, dostosowany do potrzeb młodzieży. Takiego wyjazdu nie ma w ofertach biur podróży. Wyjazd ponadto zorganizowany jest pod kuratelą Kuratorium Oświaty w W-wie, towarzyszyć nam będą licencjonowani wychowawcy (niespodzianka - również z naszej szkoły), pielęgniarki, oraz licencjonowany pilot i przewodnicy - a więc ciekawy, tematyczny program i plan wyjazdu. Na cały wyjazd opieka autokarowa i pełen pakiet ubezpieczenia. Na wyjazd mogą jechać osoby zaszczepione (z certyfikatem szczepień) oraz osoby niezaszczepione (z ważnym co najmniej 48 godz. testem antygenowym zrobionym przed wyjazdem w Polsce a następnie w Medjugorje, koszt ok 20 euro), szczegóły później.

Wyjazd jest już przygotowany, przyszedł etap zebrania uczestników. Miejsc w autokarze będzie 45. Proszę nie zwlekać z decyzją, drugiego autokaru nie będzie. Autokar i hotel o wysokim standarcie. Wyjazd w przeważającej większości dofinansowany stąd tak atrakcyjna cena. Stale monitorowany, i pod względem zagrożenia pandemicznego oraz sytuacji międzynarodowej.

Co jest ważne dla mnie na dziś ze strony rodziców?

Odpowiedzialna deklaracja, zgłoszenie wyjazdu dziecka na wakacje parafialne w terminie, powtarzam 25.06 do 02.07.

Formy zgłoszenia (zawsze proszę podać, imię i nazwisko osoby zgłaszanej do wyjazdu, telefon i mail kontaktowy do rodzica oraz pesel bądź datę urodzenia dziecka): ZGŁOSZENIA DO POŁOWY KWIETNIA 2022

a) telefonicznie do ks. Andrzej, 607821539

b) mailem: andrzejkunicki41@gmail.com

c) bądź wypełnić formularz

d) w kancelarii czy zakrystii parafii, bądź po prostu u katechety w szkole

Poniżej wysyłam zaproszenie ze wstępnym info.

Z poważaniem, ks. Andrzej Kunicki z młodzieżą

• Turniej Wiedzy w 3a

• 1 kwietnia w klasie 3a odbył się Wielki Klasowy Turniej Wiedzy! Emocje były ogromne! Ale zabawa jeszcze większa

relacja Ewelina Tomalak

• Treningi piłkarskie dla dzieci i młodzieży z Ukrainy

• Szanowni Państwo,

na prośbę Ministerstwa Edukacji i Nauki przekazujemy link internetowy do ogólnodostępnej bazy danych klubów piłkarskich, które organizują bezpłatne treningi dla dzieci i młodzieży z Ukrainy. W bazie znajdują się m.in. dane kontaktowe klubu oraz informacje jakie roczniki klub jest w stanie przyjąć na treningi. Szczegółowe informacje wraz z aktualną bazą danych klubów są dostępne na stronie internetowej PZPN.

PZPN