• Świątecznie i kolorowo w klasie 1d

• Dnia 6 grudnia w klasie 1d obchodziliśmy Mikołajki. Dzieci otrzymały od Mikołaja drobne, bardzo praktyczne upominki. Później ochoczo zabrały się za ozdabianie bombek choinkowych, którymi udekorowały klasową choinkę. Wykonały również świąteczną dekorację sali. W kolorowy piątek wszyscy pojawili się w pięknych, zielonych koszulkach.

• Szpital Pluszowego Misia

• Dzieci z klasy 1b i 1c z wielkim przejęciem udzielały pierwszej pomocy choremu misiowi. Pluszowy pacjent został wnikliwie przebadany stetoskopem, spirometrem, miał wykonany pomiar temperatury, otrzymał aż kilka znieczuleń, rany powypadkowe zostały opatrzone. Po szybkiej terapii miś wrócił cały i zdrowy na świetlicę.

• 8b w Fundacji Malwa

• Klasa 8b w ramach wolontariatu odwiedziła Fundację Malwa. Z powodów pandemicznych nie mogliśmy zintegrować się z uczestnikami odbywających się tam zajęć. Pomogliśmy w porządkach na dworze, piekliśmy i ozdabialiśmy pierniki na kiermasz. Nasi chłopcy zrobili zakupy, ugotowali rosół, który potem wspólnie zjedliśmy. Mamy nadzieję, że nasza współpraca nie będzie jednorazowa Głównym zamierzeniem Fundacji Malwa jest stworzenie domu przystosowanego dla potrzeb osób niepełnosprawnością umysłową i z pełnym zapleczem socjalnym, opieką medyczną oraz wychowawczą z jednoczesną możliwością zorganizowania warsztatów terapeutycznych i zakładu pracy chronionej, a tym samym stworzenie im poczucia godności i przydatności

• Co słychać w 1a?

•

W klasie 1a dużo się dzieje! Dzieciaki zrobiły już świąteczne stroiki, wykonały torby na prezenty, które będzie można kupić na kiermaszu. Brały też udział w kolejnej części projektu "Ekoeksperymentarium".

• Kiermasz Świąteczny 2021

• Serdecznie zapraszamy do aktywnego włączenia się w kiermasz dekoracji świątecznychi ozdób choinkowych.

Rodziców, uczniów oraz pracowników SP 352 zachęcamy do wykonania ozdób i przekazanie ich na kiermasz świąteczny.

Celem będzie zbiórka funduszy na SOS Rady Rodziców.

Kiermasz odbędzie się w dniach 13-15.12.2021 na Facebooku szkolnym.

Wszystkie wykonane przez Państwa dekoracje prosimy przekazać do 10.12.2021 do godz. 15.00, klasy 0-3 do pań Wychowawczyń, natomiast klasy 4-8 do p. Sobocińskiej lub p. Jastrzębskiej.

Zapraszamy na stronę Facebooka naszej szkoły w celu zapoznania się z regulaminem.Serdecznie zapraszamy do udziału .

Marta Jastrzębska

Ewelina Tomalak

Marta Sobocińska

Agata Gola

• Listopad w klasie 1d

• Uczniowie klasy 1d zrealizowali I moduł międzynarodowego projektu edukacyjnego „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”. W ramach projektu poznali przygody Walusia, bohatera książki „Pilot i ja”. Wykonali Chmurkę Tosię i uzupełnili lekturniki. W grupach szukali odpowiedzi na pytanie ”Dlaczego warto czytać książki” i przygotowali plakaty zachęcające do czytania. Wykonali również samoloty, którymi nasi bohaterowie podróżowali, oraz zakładki do książek.

Wzięli udział w akcji „Szkoła do hymnu” i wspólnie zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.

Podczas zajęć przyrodniczych pracowali z mapą Polski – w parach tworzyli mapę fizyczną naszego kraju, szukali nazw miast, rzek i krain geograficznych. Poznali nazwy krajów sąsiadujących z Polską i ich flagi.

Z okazji „Światowego Dnia Misia” przynieśli do szkoły swoje ukochane Misie i inne pluszaki, aby je zaprezentować kolegom i koleżankom. Obejrzeli również film edukacyjny „Dzień pluszowego misia”, dzięki któremu poznali historię tego święta.

• Mikołajki informatyczne

• W ubiegłym tygodnu dzieci z klas 1 i 2a, 2b prezentowały swoje umiejętności poslugiwania sie Paintem. Wykonywały rysunki św. Mikołaja, reniferów i elfów.

• Listopad w klasie 2a

• Klasa 2a w listopadzie przygotowała apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Dzieci w ramach Projektu "Moje pasje i zainteresowania" przygotowały następujące zajęcia: Malowanie na mleku oraz Turniej gier planszowych. Klasa uczestniczyła w spotkaniu autorskim z pisarzem Waldemarem Cichoniem i jak zawsze wspaniale uczyła się i bawiła.