• Klasy 0 - 3

• Wrzesień

• 30.09.2023 Słoneczny wrzesień pełen aktywnej i przyjemnej pracy za nami. Klasa 1 d szykuje się do nowych wyzwań na kolejny miesiąc.

• 29.09.2023 W klasie Ic wrzesień był pełen emocji i przeżyć a nauka przeplatała się z zabawą. Uczniowie otrzymali legitymacje szkolne a wśród atrakcji znalazła się wycieczka do Powsina oraz Dzień Chłopaka.

• 29.09.2023r. Dzień Chłopaka w klasie 3a.

• “Lekcja bez mówienia”

Pierwsze działania projektowe mamy już za sobą!

Dnia 29.09 klasa II B oraz I A zaangażowały się w obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niesłyszących.
         “Lekcja bez mówienia” miała na celu uwrażliwić uczniów i stworzyć im warunki do doświadczenia trudności komunikacyjnych z jakimi zmagają się na co dzień osoby niesłyszące. Klasa miała za zadanie podjąć próbę porozumiewania się w parach za pomocą gestów, pokazywania rękoma i czytania z ruchu warg, bez używania mowy.
        Zadanie to, miało na celu zrozumienie, jakie trudności i nieporozumienia komunikacyjne mogą wynikać z porozumiewaniem bez słyszenia wymawianych słów.
        Dodatkowo poznaliśmy podstawy języka migowego. Wspólnie nauczyliśmy się "migać" takich zwrotów jak: dzień dobry, do widzenia, mama, tata, proszę, przepraszam i dziękuję. Uczniowie z ogromnym entuzjazmem poznawali tajniki "migania". Dowiedzieli się także, jak możemy komunikować się z osobami niesłyszącymi i z niedosłuchem.
      • 18.09.2023 Klasa 1a i 3a również brały udział w akcji Sprzątania Świata.
      • Wycieczka do Stajni Argos
        W dniu 15 września uczniowie klasy 3d wybrali się na wycieczkę do stajni. Podczas zajęć dowiedzieli się, w jaki sposób należy dbać o konie i je pielęgnować. Każdy miał możliwość odbycia przejażdżki na koniu pod czujnym okiem wspaniałych Pań instruktorek.
      • W dniu 22.09.2023 klasa 2a uczestniczyła w wycieczce pt. ,,Cztery pory roku w Powsinie". Dzieci podczas edukacyjnej wycieczki zapoznały się ze sposobami robienia przetworów na zimę a także robiły i degustowały sok warzywno-owocowy oraz zapoznały się z hodowlą zwierząt domowych.

• 29.09.2023 W szkolnym ogródku.

Wiosną dzieci z obecnej klasy IIa zasiały w szkolnym ogródku aksamitki, cynie i astry. Teraz kwiaty cieszą wszystkich swoimi barwami.
      • 30.09.2023 Obserwacje przyrodnicze i jesienne prace plastyczne w kl. 1d

• 30.09.2023 Uczniowie klasy 1d we wrześniu poznawali język migowy - zajęcia odbywały się w plenerze razem z Panią Dorotką.

• 29.09.2023r. Dziewczynki przygotowały upominki dla chłopców z okazji ich święta. Odśpiewały też chłopcom Sto lat i złożyły życzenia. Chłopcy poczęstowali koleżanki słodkimi lizakami. To był miłe spędzony czas dla klasy 2A.