• Klasy 0 - 3

• 03.10.2023 Klasa 1a na warsztatach: Spiżarnia pełna przysmaków w Powsinie.

• 03.10.2023 Klasa 1c na pokazie tańca oraz spotkaniu z iluzjonistą.

• 05.10.2023 Klasy drugie wzięły udział w akcji: ,,Wiem co jem" finansowanej przez gminę Bielany. W czasie akcji dzieci zapoznały się ze sposobami przygotowania zdrowych oraz pożywnych posiłków, utrwaliły pojęcia piramida żywienia, owoce i warzywa krajowe, sezonowe. To były bardzo ciekawe a także pouczające zajęcia.

• Październik

• 06.10.2023 W ramach akcji: ,,Duży Czyta Małemu" Klasę 1c odwiedziły Wolontariuszki - uczennice klasy 8b Julka i Zuzia.
          Było mi niezmiernie miło, że moje dawne uczennice odwiedziły mnie i moją klasę. Dziękuję Dziewczynki!

06.10.2023 Klasa 1c podczas zabaw w ogrodzie szkolnym cieszy się piękną słoneczną pogodą i prowadzi obserwacje przyrodnicze.

Od 7 października klasy 1-3 w naszej szkole biorą udział w Europejskim Tygodniu Kodowania CodeWeek'2023. Warsztaty z kodowania i programowania potrwają do 22 października. W tym czasie nasi uczniowie będę bawić się grami logicznymi, tworzyć pierwsze aplikacje w Scratch Junior oraz wkroczą w świat robotyki.

• 10.10.2023r. Wycieczka klasy 3a do Pracowni Ceramiki w Mostówce.

• 09.10.2023r. wycieczka klasy 1e do "Wioski pod kogutem". Moc atrakcji: próbowanie miodu, wykonanie świec i obserwacja zwierząt.

• 12.10.2023 w ramach projektu Ministra Edukacji i Nauki  „Poznaj Polskę”  klasa 2d odwiedziła miasto pachnące piernikiem - Toruń. Podczas spaceru po Starym Mieście poznawaliśmy legendy związane z Toruniem, szukaliśmy czarnego kota, a także zwiedziliśmy dom Mikołaja Kopernika. W Planetarium dowiedzieliśmy się, że (choć może wydawać się to nieprawdopodobne) Kosmos ma wiele niesamowitych kolorów. I teraz chyba każdy z nas na nocnym, zimowym niebie znajdzie gwiazdozbiór Oriona. Ciekawym przeżyciem była również wystawa interaktywna w poświęcona naszej planecie - Ziemi. Oczywiście nie mogliśmy ominąć Muzeum Żywego Piernika, w którym poznaliśmy tajny przepis na pyszne pierniki, samodzielnie przygotowaliśmy i ozdabialiśmy te niezwykłe słodkości.
        To była niezapomniana wycieczka!
      • W ramach realizacji kolejnego zadania z projektu, które związane było z obchodami Międzynarodowego Dnia Białej Laski, przypadającego 15 października - koordynatorki projektu p. Magdalena Dzienis i p. Klaudia Drozdowska zaprosiły na zajęcia p. Dorotę Niewiadomską - byłą wychowankę Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach. Pani Dorota aktualnie studiuje a od blisko dwóch lat ma psa przewodnika o imieniu Jazz, bez którego nie wyobraża sobie życia. Pani Dorota jest osoba niedowidzącą i opowiedziała dzieciom o osobach słabowidzących, niedowidzących i niewidomych oraz przeprowadziła warsztaty, podczas których dzieci nauczyły się jak zachowywać się w obecności osób niewidzących, poznały funkcjonowanie tych osób w codziennym życiu.
        Najważniejsza lekcja płynąca z tego spotkania to: jak traktować osoby niedowidzące, słabowidzące i niewidome, jak się do nich zwracać, jak sprawić, żeby rozumiały to co do nich mówimy. Teraz już wiemy, co zrobić, żeby takie osoby nie czuły się wyizolowane, samotne oraz jak możemy pomóc, gdy spotkamy je na swojej drodze.
        Dziękujemy Pani Dorocie za poświęcony czas!
      • 16.10.2023r. Klasa 2a była w Muzeum Powstania Warszawskiego. Na podstawie wspomnień bohaterki lektury Asiunia Joanny Papuzińskiej uczniowie zapoznali się z życiem dzieci w czasie wojny.
        To była bardzo pouczająca lekcja historii.

• 20.10.2023r. Klasa 1c podczas warsztatów kulinarnych wykonała zdrowe i pyszne śniadanie. Dzieci rozumieją jak ważne jest właściwe odżywianie i potrafią samodzielnie przygotować posiłek.

• 24.10.2023r. Wycieczka do lasu!

Klasa 2d przywitała jesień podczas niezwykle interesującej leśnej lekcji. Na początku poznaliśmy rośliny jadalne, na które możemy natrafić podczas spacerów po lesie. Zostaliśmy również ostrzeżeni przed bardzo trującymi roślinami. Następnie musieliśmy sami znaleźć składniki do pysznego i zdrowego naparu, który uwarzyła dla nas przewodniczka. A na koniec każdy mógł spróbować rozniecić płomień za pomocą krzesiwa i blaszki. To była bardzo ciekawa wycieczka! Nie możemy doczekać się kolejnych leśnych wypraw.

• 25.10.2023r. Klasa 2a lubi wykonywać różnorodne prace plastyczne, brać udział w ciekawych zajęciach matematycznych a najbardziej zainteresowana jest pracą w ogródku szkolnym (właśnie posadziliśmy wszystkie cebulki tulipanów, za które bardzo dziękujemy).

• 26.10.2023 Podglądamy lekcje w klasie 1e.

• 30.10.2023 W październiku klasa 1D poznała wiersz pt " Warzywa" - Juliana Tuwima. Dzieci dokonały inscenizacji tego utworu przy użyciu świeżych warzyw. Uczniowie bawili się świetnie. Wspaniała nauka poprzez zabawę.

• 30.10.2023 Goławice - kasa 1D uczestniczyła w warsztatach dyniowych, karmiła króliki, alpaki, lamy, kozy. Był czas zabawy, ale i nauki o życiu zwierząt w Mini Zoo.

• 30.10.2023 Warsztaty muzyczne w klasie 1D. Dzieci pod bacznym okiem Pani Anny Osendowskiej poznały instrumenty perkusyjne, dęte, strunowe. Uczniowie nie tylko wspólnie grali ale również zatańczyli polski taniec narodowy - Poloneza.

• 31.10.2023 Październik w klasie 1d był miesiącem pracowitym. Uczniowie wykonywali różnorodne prace plastyczne min: grzyby z plasteliny, wiewiórki oraz instrumenty muzyczne - deszczownice.

• 31.10.2023 Klasa 1D rozpoczęła cykl warsztatów. Pierwszymi są warsztaty tkackie, które możemy realizować w ramach Laboratoriów Przyszłości. Budujemy kreatywność i rozbudzamy zdolności techniczne wśród uczniów. Dzieci z klasy 1D były bardzo zaciekawione i chętne do dalszych prac.