• klasa 1a

• Klasą Ia lubi spędzać wolne chwile w ogrodzie nie tylko na zabawie, ale też na tworzeniu ogródka szkolnego.

• Apel klasy 1a

• 12.05 klasa Ia zorganizowała dla dzieci z klas 0-1 apel patriotyczny. Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki o majowych świętach.

Apel przygotowała pani Anna Romanowska

• Komórka

• Klasy 5 robiły na biologii fenomenalne projekty komórki!

relację nadesłała pani Ewa Jakubowska-Szałagan

• Marianka i Łucja z klasy 4e

• Marianka i Łucja z klasy 4e, zostały zaproszone do Burmistrza Biela p. Grzegorza Pietruczuka. Dostały upominki w nagrodę za samodzielne zorganizowanie Akcji Sprzątamy Bielany Wszystkie Skwerki i Polany.

Dla przypomnienia plakat zrobiony przez dziewczynki:)

relacja pani Agaty Mielniczuk

• Piękno Rafy Koralowej

• Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 352 wzięli udział w projekcie ekologicznym

„ Piękno Rafy Koralowej.

Wykonaliśmy piękne makiety rafy koralowej, odzwierciedlające przyrodniczy cud świata, umieściliśmy je w Holu Głownym Szkoły.

Wspierając działania ekologiczne, pomagamy w edukacji dzieci i młodzieży, wspólnie działamy na rzecz przyrody, ekologii oraz otaczającego nas świata.

Nikt nie jest zbyt młody aby działać na rzecz przyrody do której należy również Rafa Koralowa.

Rafy koralowe zbudowane są przez kolonie drobnych morskich stworzonek występujących w wodach morskich, zawierających niewiele składników odżywczych. Większość raf rośnie w wodach ciepłych, płytkich i nasłonecznionych. Największą rafą koralową jest Wielka Rafa Koralowa, położona u wschodnich wybrzeży Australii. Widać ją nawet z kosmosu. Wielka Rafa Koralowa

jest m.in. domem dla setek gatunków koralowców i ryb, tysięcy gatunków mięczaków, kilkudziesięciu gatunków wielorybów i delfinów, kilku gatunków żółwi morskich. Rafy stanowią również naturalne falochrony, silnie tłumiące energię

i redukujące wysokość fal. Są również przedmiotem turystyki, którą oglądamy

podczas przerw, w szkole

P. GRAŻYNA TETERYCZ

• Klasa 1e

• 17 kwietnia byliśmy na warsztatach kulinarnych w siedzibie Kulczyk Foundation. Zajęcia były wyróżnieneim dla nas za udział w konkursie ZDROWO NAKRĘCENI.

• Z życia klasy 3a

• Klasa 3a cieszyła się ostatnio z wielu atrakcji i wycieczek. Byliśmy w Muzeum Powstania Warszawskiego, w Lesie Młocińskim na warsztatach z cyklu Leśna banda, uczestniczyliśmy w warsztatach komunikacyjnych i artystycznych, przygotowaliśmy piękne ozdoby na Kiermasz wielkanocny, a ramach Projektu Państwa poznaliśmy kulturę, obyczaje i ciekawostki o Belgii, Japonii, Malcie i Australii.

Fot. Renata Płaza

• Zawód lekarz

• Dzieciaki z klasy 1e odwiedziła mama Karola!

Opowiadała o swojej pracy!

To były ekscytujące zajęcia!

Bardzo dziękujemy!

fot. ETomalak

• Sprzątamy dla Polski

• W dniu 21 kwietnia nasza szkoła wzięła udział w 5. edycji akcji „Sprzątamy dla Polski” pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji i Nauki.

Celem akcji jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro.

Uczniowie klas 4c, 4e, 8b, 7b pod opieką wychowawców sprzątali Park Chomicza oraz okolice ulicy Kwitnącej. W wiosennych pracach towarzyszyli nam Wicemarszałek Sejmu RP pani Małgorzata Gosiewska oraz Burmistrz Dzielnicy Bielany m.st Warszawy pan Grzegorz Pietruczuk.

Dziękujemy za zaangażowanie