• Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia.

• Z tej to okazji w Szkole Podstawowej nr 352 im J.H. Wagnera zorganizoawany

został między innymi konkurs geograficzny pt. „Ogród w słoiku”.

Uczniowie wykonali przepiękne kompozycje roślinno – kwiatowe,

Część kompozycji, które na Dzień 22 kwietnia 2023, wyeksponowana zostały w holu szkoły, a pozostałe prace zostały wyeksponowane w Sali geograficznej i bilogicznej.

relacja pani Grażyna Teterycz

• Rowerowy Maj 2023

• Nasza szkoła kolejny raz bierze udział w kampanii Rowerowy Maj.

Jest to kampania skierowana do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, promująca zrównoważoną mobilność oraz popularyzująca rower jako środek transportu.

Przez cały maj zachęcimy uczniów i przedszkolaków, aby codziennie docierali na zajęcia w sposób aktywny:

na rowerze, hulajnodze, rolkach lub deskorolce.

Dzieci podczas drogi do szkoły i przedszkola ćwiczą swoją koordynację, uczą się samodzielności, odpowiedzialności, zdobywają praktykę w zakresie zrównoważonej mobilności.

Poranny wysiłek fizyczny poprawia również koncentrację na lekcjach.

W linku znajduje się informacja dla rodziców dzieci biorących udział w kampanii.https://liblink.pl/pdiPhGQ6il

Zachęcamy do aktywności podczas kampanii oraz po jej zakończeniu.

• Pisanki

• wykonane przez uczniów naszej szkoły można oglądać w Galerii Młociny.

relację nadesłała pani Monika Jankowska- Szulc

• Turniej piłkarski

• Po 4 wygranych meczach i dwóch przegranych kończymy swój udział w zawodach na etapie półfinałów. Gratulacje dla chłopaków za walkę i za postawę na boisku!

• Nasza Biblioteka

• Dzieciaki z klasy 1e odwiedziły dziś bibliotekę szkolną. Nasze panie bibliotekarki, p. Jolanta Januszewska i pani Teresa Janczak, opowiadały o książkach, zasadach wypożyczania książek i zachęcały do częstego odwiedzania biblioteki! Na pewno skorzystamy jeszcze wiele razy!

Dziękujemy za cudowne spotkanie i fantastyczną atmosferę!

relację przygotowała pani Ewelina Tomalak

• Sprzątamy Bielany

• Dwie dziewczynki z klasy 4e - Łucyjka i Marianka, 15 kwietnia w sobotę, przeprowadziły akcję Sprzątamy Bielany - Wszystkie Skwerki i Polany .

Wszystko zorganizowały z własnej inicjatywy, przy pomocy rodziców (tu podziękowania). Zorganizowały worki, rękawice, a nawet poczęstunek. Pogoda ich nie zniechęciła...

Zapraszamy do naśladownictwa

relację nadesłała pani Agata Mielniczuk

• Wiosna zawitała do wszystkich klas 0- 3

• Parapety i szafki ozdabiają przyniesione przez dzieci kolorowe wiosenne kwiaty : krokusy, żonkile, hiacynty, bratki i inne.

W salach przepięknie pachnie hiacyntami.

Część kwiatów zostało już wysadzonych do szkolnego ogródka. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tych pięknych kącików przyrodniczych.

Aleksandra Glibowska i Anna Romanowska

• Klasa 4e odwiedziła Centrum Pieniądza w NBP

• Uczestnicy zajęć mogli się dowiedzieć, w jaki sposób muzea sprawdzają autentyczność starych monet i banknotów, jak należy je przechowywać oraz czy każda kopia jest fałszerstwem. Uczniowie próbowali ustalić, czy wybrane monety i banknoty są autentyczne, porównując je z eksponatami z Centrum Pieniądza NBP.

Bardzo ciekawe doświadczenie, polecamy!

relacja pani Agaty Mielniczuk