Listopad 2024
Pogadanka - „Kosmiczna podróż po Układzie Słonecznym”
W ramach projektu „Fizyczna karuzela” w dniu 27 listopada, dzięki doktorantowi Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego Panu Janowi Orlińskiemu, uczniowie klasy 4a i 4d mieli okazję wybrać się w wirtualną podróż po Układzie Słonecznym. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się planetom skalistym i gazowym oraz dowiedzieli się m.in., jakie naprawdę są proporcje i odległości planet wobec Słońca oraz skąd się biorą zorze polarne na Ziemi.
230.11 odbyła się uroczysta Gala Bielańskiego Wolontariusza Roku w Urzędzie Dzielnicy Bielany, podczas której rozdano nagrody. Nasza szkoła została wyróżniona jako placówka edukacyjna promująca wolontariat. Gratulujemy wszystkim zaangażowanym w wolontariat – jest to nasza wspólna nagroda! 🤩
28.11.2024 odbyło się uroczyste rozdanie nagród VII edycji Bielańskiego Konkursu Literackiego Piórem Noblisty. Uczeń naszej szkoły - Nikodem Kwiatkowski zajął I miejsce.
Wyjątkowym gościem na gali finałowej dzielnicowego konkursu była Pani Sylwia Lacek - Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bielany.
Serdecznie gratulujemy!W ramach innowacji z języka angielskiego uczniowie klasy 5a wzięli udział w dynamicznej i pełnej emocji symulacji zakupów w supermarkecie.
Używając rekwizytów takich jak owoce, warzywa i inne produkty spożywcze, młodzi adepci języka angielskiego mieli okazję wcielić się w rolę klientów i sprzedawców. Korzystając z rabatów i promocji, ćwiczyli umiejętność liczenia pieniędzy, zakupu towarów oraz używania odpowiednich zwrotów w języku angielskim.
Lekcja pozwoliła im utrwalić słownictwo związane z robieniem zakupów, w tym rzeczowniki policzalne i niepoliczalne, w sposób zabawny i interaktywny.
Odgrywanie scenek z zakupów to świetna forma nauki, która połączyła teorię z praktyką i dostarczyła uczniom mnóstwo radości.22 listopada klasa 6d brała udział w Lekcji w kinie dot. wpływu social mediów na ich życie i życie innych. To ważny temat w życiu nastolatków, pogłębianie świadomości o tym, że social media mogą być toksyczne zwiększa szansę na uniknięcie trudnych sytuacji. Polecamy!
- 21 listopada klasa 4a uczestniczyła w warsztatach "Kolorowo znaczy zdrowo". Warsztaty były prowadzone przez studentki wydziału dietetyki SGGW. Uczniowie dowiedzieli się, ze każdy kolor oznacza inne korzyści zdrowotne, np. pomarańczowe warzywa są bogate w witaminę A, a zielone w witaminę K. Kolorowe jedzenie nie tylko wygląda apetycznie, ale także dostarcza wielu niezbędnych składników odżywczych. Dziękujemy za ważne dla zdrowia warsztaty!
Klasy 5 podczas lekcji techniki wykonywały maskotkę. Można było ją uszyć, wykonać na szydełku lub drutach. Najważneiejsze było to, że dzieci wykonywały maskotki tylko podczas zajęć, wymieniając się umiejętnościami. Liczył się pomysł, niestandardowe podejście oraz estetyka wykonania. Oto niektóre z prac.
1820.11 w MDK im. M. Gwizdak odbyło się spotkanie: "Wspólne inspiracje - spotkanie międzypokoleniowe przedszkolaków i wolontariuszy bielańskich szkół". Każda z grup miała za zadanie przygotować kolaż, którego tematem były wartości.
Lekcja fizyki i chemii w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk
Dnia 18 listopada uczniowie klas 7 d uczestniczyli w lekcji laboratoryjnej „Ciała stałe, ciecze, gazy i wszystko pomiędzy” w Instytucie Chemii Fizycznej PAN. Lekcja opierała się na licznych doświadczeniach wykonywanych przez uczniów pod nadzorem prowadzącego, Pana dr Romana Luboradzkiego. W ten ciekawy sposób uczniowie poznali właściwości m.in. ciekłego azotu, suchego lodu czy helu. Tworzyli prostą teorię naukową i sprawdzali jej prawdziwość.
"16 listopada Międzynarodowy Dzień Tolerancji"
- 14 listopada gościliśmy pana Wojtka z Fundacji Spełnionych Marzeń.Opowiadał czym zajmuje się fundacja. Wolontariusze odebrali podziękowania za kwestę 6.10. na rzecz fundacji.
Zawody szachowe na Bielanach. Tym razem bez medali, ale nie bez walki! Szykujemy szachownicę na za rok 🙂
#WorldChildrensDay #unicefpoland
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2024
Klasa 8c na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego
W dniu 13 listopada klasa 8c odwiedziła Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego i
w ramach projektu „Zajęcia otwarte z fizyki” wzięła udział w wykładzie dla uczniów szkół podstawowych, który poprowadził wykładowca Wydziału Fizyki UW profesor Piotr Kossacki
Wykład „Jak płynie prąd…„ był poświęcony zagadnieniom przewodnictwa elektrycznego w różnych materiałach. Uczniowie m.in. poznali mechanizmy mikroskopowe przewodnictwa, zależność oporu od różnych czynników oraz uzyskali odpowiedź na pytanie, jak szybko płynie prąd. Omawiane zjawiska ilustrowane były licznymi doświadczeniami. Wykład ten stanowił doskonałe uzupełnienie lekcji szkolnych.
Klasa 6e uczestniczyła w warsztatach Fair Play, które odbyły się w Centrum Olimpijskim. Było zwiedzanie, lekcja multimedialna, a na koniec konkurs olimpijski.
14 listopada 2024 r. nasza szkoła brała udział w akcji dzielnicowej Wiem, co jem pod hasłem Pasta na kanapce, czy naleśniku? Mamy na śniadania pomysłów bez liku!.
Przedstawiciele klasy 4a i 4d gościli w Szkole Podstawowej nr 369 im. A. B. Dobrowolskiego i zaprezentowali zdrowe i pełnowartościowe przekąski.
Zadaniem uczestników było przygotowanie stoiska z propozycjami posiłków na pierwsze i drugie śniadanie oraz tematycznego plakatu.
Gośćmi honorowymi były: Pani Sylwia Lacek - Zastępczyni Burmistrza Dzielnicy Bielany i Pani Ilona Popławska - Zastępczyni Burmistrza Dzielnicy Bielany.
Bardzo dziękujemy, że mogliśmy być częścią tego projektu! Do zobaczenia za rok!Wycieczka klasy 7D do Och -Teatru na spektakl Zemsta w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza.
Klasa 6e uczestniczyła w lekcji multimedialnej: Czy social media mogą być toksyczne?
Warsztaty z seansem filmowym odbywały się w Kinotece PKKiN11 listopada
Klasy 4-8 uczciły Dzień Odzyskania Niepodległości podczas uroczystości przygotowanej przez uczniów i nauczycieli historii.
2Z wielką radością i dumą, chcielibyśmy podziękować za upieczenie szarlotki jak i jej rozporządzenie dnia 8.11 w ramach obchodów Święta Niepodległości. Upiekło ciasto 29 wolontariuszy!!!
Dzięki Waszej inicjatywie oraz hojności uczestników kwesty, udało się zebrać 604zł.
STOP CYBERPRZEMOCY
Październik w naszej szkole jest miesiącem walki z Cyberprzemocą.
Nauczyciele informatyki przeprowadzili w klasach zajęcia uświadamiające:
jak radzić sobie z cyberprzemocą,
jak nie stać się jej ofiarą,
jak nie stać się osobą przemocową w sieci,
na co powinniśmy być wyczuleni będąc użytkownikami sieci,
komu należy zgłosić akty cyberprzemocy.
W ramach akcji przeprowadzony został konkurs na najbardziej wymowny plakat "Stop Cyberprzemocy".
Oto zwycięzcy:
I miejsce Jakub Tarkowski 8c i Ewa Tarkowska 4d
Gratulacje!
- Klasa 8c - spacer śladami "Kamieni na szaniec" rozpoczęliśmy zwiedzaniem Powiązek Wojskowych, później Muzeum Więzienia Pawiak a następnie spacer śladem żołnierzy Szarych Szeregów (Akcja pod Arsenałem, zniszczenie litery "V" na Adolf Hitler Platz przez harcerzy z "Wawra", zerwanie niemieckich flag przez Jana Bytnara z gmachu Zachęty, zdjęcie tablicy z pomnika Mikołaja Kopernika przez Macieja Aleksego Dawidowskiego i kilka innych punktów).Uczciliśmy ten dzień
Miło nam poinformować, że uczennica klasy 7D Lena Markowska zajęła 3 miejsce w konkursie recytatorskim Literackie Bielany.
5.11.2024 r. klasa 6d uczestniczyła w warsztatach filmowych w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.
Podczas warsztatów z charakteryzacji mogliśmy dowiedzieć się - kim jest Charakteryzator, na czym polega jego praca na planie filmowym i jak się do niej przygotowuje.
3