Wars i Sawa

Zapraszamy do udziału w „Giełdzie Zawodów” w Pałacu Kultury i Nauki!
11-12 marca, w godz. 9.00-19.00. zaprezentują się stołeczne technika i szkoły branżowe I stopnia.
Szczegóły: https://bit.ly/32rrCE7

BIELAŃSKIE MIKOŁAJKI

7.12.2019

GODZ. 15.00-20.00
SKWER PRZY STACJI METRA SŁODOWIEC

• WARSZTATY DEKOROWANIA PIERNIKÓW

• WARSZTATY OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH
• WARSZTATY ROBIENIA CHOINEK Z MATERIAŁÓW Z RECYKLINGU

• WSPÓLNE UBIERANIE CHOINEK
• ŚWIĄTECZNE KONCERTY: MAGDALENA STECZKOWSKA I VIVA LA MUSICA

Sobotnie wykłady z fizyki na Uniwersytecie Warszawskim

Wykłady te mają na celu zainteresowanie młodzieży fizyką poprzez przedstawienie różnorodnych doświadczeń i pokazów. Mogą one też stanowić doskonałe uzupełnienie lekcji szkolnych. Wykłady otwarte prowadzą najlepsi wykładowcy i demonstratorzy Wydziału Fizyki UW.

Wykłady są podzielone na dwa różne poziomy trudności. Łatwiejsze dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz trudniejsze dla uczniów szkół licealnych. Jest to podział tylko i wyłącznie sugerowany, mający na celu określenie poziomu trudności wykładu.

Wstęp na wszystkie wykłady jest otwarty i każdy uczeń jest mile widziany na każdym wykładzie pod warunkiem, że nie przeszkadza pozostałym słuchaczom. Opiekunowie uczniów są również mile widziani podczas wykładu.

Wykłady otwarte odbywają się w sali wykładowej (0.03) Wydziału Fizyki (Warszawa, ul. Pasteura 5), w soboty, w godzinach 10:00–11:00 oraz 12:00–13:00 (jest to ten sam wykład powtórzony dwukrotnie).

Wstęp na wykłady otwarte jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Wystawa "Przytul Polskę"

to wystawa skierowana do rodzin i grup dzieci, która w przyjazny i pełen zabawy sposób podejmuje zagadnienia polskości, obywatelstwa czy wspólnoty, jaką tworzymy. Poprzez kreatywne działania, rozmowę i doświadczenia sensoryczne uczestnicy mogą zastanowić się nad tym, czym dla nich jest Polska, porozmawiać o tym i po prostu spędzić czas w przyjemny sposób - wideo z wystawy na stronie:

Wystawa odbędzie się w Warszawie, od 07.11. do 08.12.2019,

w Centrum Praskim KONESER, plac Konesera 8-9 (pasaż handlowy),

a udział i wstęp na nią jest bezpłatny.

Wystawa fotograficzna

pt. "ZOOM na ptaki Bielan"

zdjęcia: Joanna Radziejewska

Biblioteka Publicznna ul. Romaszewskiego 19

Wystawa trwa do 10 listopada.

Zapraszamy uczniów klas IV-VIII do udziału

w XXV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego

ALFIK MATEMATYCZNY,

który odbędzie się 27 listopada 2019 r.

Termin zgłoszenia: do 05.11.2019 r.           Koszt od osoby: 10 zł

Więcej informacji o konkursie na stronie www.jersz.pl
Zgłoszenia przyjmują nauczyciele matematyki uczący w danej klasie.

Urząd Dzielnicy Bielany wraz ze Stowarzyszeniem „Mamy Czas” zaprasza wszystkich mieszkańców Warszawy na Drugi Bielański Festiwal Książki Dziecięcej.

Już 19 października będziemy mieli wyjątkową okazję do zapoznania się z nowościami rynku wydawniczego dla dzieci i młodzieży.

Imprezie będą towarzyszyć liczne atrakcje artystyczne i plastyczne.
Porozmawiamy o nowościach wydawniczych. Wspólnie będziemy czytać bajki i wiersze.
Festiwalowe foyer to także tło wystawy prac plastycznych, powstałych w Pracowni Twórczej Warsztat.

Zapraszamy całymi rodzinami.

Wstęp bezpłatny
19.10.2019 godz.: 11-14
Urząd Dzielnicy Bielany, ul. Żeromskiego 29 - sala widowiskowa, wejście od ul. A. Jarzębskiego

Nabór dzieci i młodzieży na zajęcia rozwijające uzdolnienia

oraz zajęcia rozwijające zainteresowania

w roku szkolnym 2019/2020

Zachęcamy do  rekrutacji.

Szczegóły pod linkiem

I KONKURS DZIECIĘCYCH TALENTÓW POLSKIEGO RADIA DZIECIOM

„I Konkurs Dziecięcych Talentów” to inicjatywa Polskiego Radia Dzieciom, mająca na celu odkrywanie i promocję najbardziej utalentowanych, najmłodszych słuchaczy radia. Konkurs nie tylko umożliwi realizację marzeń każdego artysty, czyli wzięcie udziału w nagraniu płyty oraz koncercie laureatów. To przede wszystkim szansa na rozwijanie dziecięcych pasji, edukację muzyczną i oswajanie ze sceną estradową.

konkurstalentow.polskieradio.pl

Zapisy na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii

na rok akademicki 2019/20 rozpoczynają się 15 maja 2019.

Odbywają się elektronicznie, poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego:

W roku akademickim 2019/2020 uruchomione zostały następujące grupy:

• OBSERWATORZY (klasy 1 i 2 szkoły podstawowej)
  • POSZUKIWACZE (klasy 3 szkoły podstawowej)
  • BADACZE (klasy 4 i 5 szkoły podstawowej)
  • PODRÓŻNICY (klasy 6 szkoły podstawowej)
  • TWÓRCY (klasy 7 i 8 szkoły podstawowej)

W każdej grupie odbywa się 20 spotkań trwających 60 minut.

Zajęcia odbywają się będą w wybrane soboty, w godzinach przedpołudniowych lub wczesnopopołudniowych.