• Ogłoszenia

Świetlica czynna w godzinach 7.00 - 17.30
        • ŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNY „Portret Babci, Portret Dziadka”

• 18.01.2024 21:50
        •

Zadaniem konkursu jest przygotowanie prac z wykorzystaniem różnych środków plastycznych. Prace
          powinny być artystyczną wypowiedzią uczestnika konkursu na temat portretu babci lub portretu dziadka,
          osobistą refleksją nad jego cechami (strój, cechy wyglądu, charakterystyczne cechy osoby). Portret powinien
          być realistyczny. Może być całopostaciowy, stojący, siedzący, do kolan, półpostać lub popiersie.

CELE:
          - Popularyzacja portretu – plastycznego przedstawienia człowieka, zawierającego indywidualne cechy modela.
          - Umożliwienie uczniom wyrażenia odczuć i refleksji związanych z obserwacją różnorodności ludzi.
          - Rozwijanie wyobraźni i umiejętności posługiwania się różnymi technikami plastycznymi.
          - Doskonalenie warsztatu plastycznego poprzez udział w konkursie.

TERMIN KONKURSU
          Prace przynosimy do dnia 9 lutego 2024r. (piątek), do p. Małgorzaty Hernik lub p.
          Marty Otto-Jakubowskiej.
          Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników do końca lutego 2024r.

FORMAT PRACY: A4, A3, blok techniczny
          TECHNIKA WYKONANIA- dowolna, płaska (malarstwo, grafika, rysunek, inne techniki), premiowane będą nowe
          i ciekawe techniki plastyczne.

ZASADY KONKURSU
          1. Przedmiotem prac jest wykonanie portretu babci lub portretu dziadka lub portretu babci i dziadka.
          2. Uczestnikami konkursu są uczniowie z klas 0-III.
          3. Każda praca powinna być czytelnie opatrzona na odwrocie imieniem, nazwiskiem, klasą autora.
          4. Prace proszę składać we wskazanym terminie do p. Małgorzaty Hernik lub p. Marty Otto-Jakubowskiej.

KRYTERIUM PRZYZNAWANIA NAGRÓD:
          - samodzielne wykonanie pracy,
          - twórczy sposób wypowiedzi, łączenie technik,
          - kompozycja,
          - gama kolorystyczna i technika wykonania.

NFORMACJE KOŃCOWE
          - Przystępując do konkursu uczestnik wyraża zgodę na upublicznianie danych osobowych oraz wykorzystanie
          dostarczonych prac przez organizatora.
          - Prace zostaną zaprezentowane na stronie internetowej i Facebook’u Szkoły Podstawowej nr 352 w Warszawie.
          - Prace zostaną zwrócone autorom.