• REGULAMIN KAMPANII ROWEROWY MAJ 2018

ZASADY OGÓLNE:

1. Kampania „Rowerowy Maj 2018” (zwana dalej „Kampanią”) adresowana jest do uczniów szkół podstawowych i dzieci przedszkolnych oraz pracowników szkół podstawowych/przedszkoli

2. Kampania organizowana jest przez poszczególne miasto/gminę (zwane/ą dalej Organizatorem lokalnym) w partnerstwie z Miastem Gdańsk (zwanym dalej Organizatorem głównym).

3. Głównym celem Kampanii jest promowanie aktywności fizycznej, zrównoważonej mobilności, w tym w szczególności komunikacji rowerowej.

4. Uczestnikiem Kampanii może być każdy przedszkolak/uczeń i pracownik zgłoszonej do udziału placówki.

5. W ramach Kampanii liczone będą aktywne podróże do szkoły lub przedszkola odbyte w dniach od dnia 07 maja do dnia 30 maja 2018 roku, z wyłączeniem dni wolnych ustawowo oraz dni dyrektorskich (dla poszczególnych placówek).

6. Za aktywne podróże uznaje się przejazdy rowerem, hulajnogą, na rolkach, wrotkach, itp., a także w przypadku dalszych odległości podróże komunikacją miejską lub samochodem łączone z aktywnymi podróżami na ostatnim odcinku, którego długość nie powinna być krótsza niż 200 m.

7. Rejestracja aktywnych podróży prowadzona będzie każdego dnia Kampanii poprzez odnotowanie przejazdu przy nazwisku ucznia/dziecka w klasowym dzienniku rowerowym.

8. Za każdy przejazd uczestnik otrzymuje dwie naklejki: kwadratową do przyklejenia w książeczce rowerowej i okrągłą do przyklejenia na plakat klasowy.

9. Kampania zakłada rywalizację w formie zabawy na trzech poziomach: indywidualnym, klasowym oraz  w grupie uczestniczących w Kampanii placówek. Najaktywniejsi uczestnicy Kampanii w każdej kategorii zostają nagrodzeni.

10. O wyniku placówki lub klasy/grupy decyduje liczba aktywnych podróży w drodze do placówki w stosunku do liczby wszystkich uczniów/dzieci w danej placówce lub klasie/grupie.

11. Kampania prowadzona jest z użyciem dedykowanego programu informatycznego oraz strony www.rowerowymaj.eu,

na której zamieszczone są wyniki, rankingi oraz informacje dotyczące Kampanii.

12. Za końcowe wyniki uznaje się wyniki przedstawione na stronie www.rowerowymaj.eu z dnia 31.05.2018 godz. 06:00.