Igrzyska przedszkolaków

V Igrzyska Przedszkolaków? „Było super!”

28 listopada w Szkole Podstawowej nr 352 przy ul. Conrada 6 odbyły się , już po raz piąty,  Igrzyska Przedszkolaków, w których uczestniczyły dzieci z bielańskich przedszkoli.

Barwne powitanie

Tuż po przybyciu do szkoły młodzi goście z przedszkoli nr: 327, 328, 340 i 422 otrzymali kolorowe chusty; każdej placówce była przypisana inna barwa. Burmistrz Dzielnicy Bielany-  Grzegorz Pietruczuk, po uroczystym powitaniu uczestników przez dyrektor SP 352 Monikę Grabowską, przypomniał dzieciom o uczciwej grze oraz zachęcał do uprawiania sportów, po czym oficjalnie inaugurował igrzyska.

Wesołe początki

Przy radosnych brzmieniach muzyki dziecięcej nauczyciele wychowania fizycznego, pani Sandra Siperek oraz pan Sebastian Giedroić, przeprowadzili rozgrzewkę, podczas której maluchy rozluźniły się i nabrały jeszcze większej chęci do udziału w sportowych zmaganiach.

Zabawa start!

Przed pierwszą z konkurencji z każdego przedszkola wybranych zostało dziesięciu reprezentantów, którzy z radością zajęli wyznaczone im miejsca. Wykrzyknięto: ,, start'' i zaczęła się zabawa. Uczestnicy z ogromnym entuzjazmem wykonywali zadania, w których musieli wykazać się zręcznością i szybkością. Za każdą wygraną konkurencję drużyna otrzymywała punkty- uśmiechy. Dla dzieci, poza ćwiczeniami sportowymi, przewidziane były quizy, z nagrodami. Zawodnicy chętnie uczyli się słów ,, igrzyskowej piosenki'', radośnie powtarzając tekst wraz z panią Sandrą Siperek, która po zapytaniu, co sądzi o tym wydarzeniu odpowiedziała: ,, Od kilku lat prowadzę tę imprezę i jestem nią zachwycona!  To dzień radości ''.

Drobny upominek

Tuż przed zakończeniem igrzysk wicedyrektor Agnieszka Kowalska wręczyła reprezentantom przedszkoli dyplomy i statuetki. Pani Paulina Redlicka, z Przedszkola nr 340, poproszona o opinię na temat imprezy powiedziała: ,, Dzieciaki bardzo dobrze się bawiły. Nie było rywalizacji, a dobra zabawa. Są bardzo zadowolone.''  A Tymek, z jednego z przedszkoli, spytany o to, jak mu się podobało, z radością wykrzyknął: ,, Było super!''

• SP nr 352
    ul. Conrada 6