• Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej im. Jonasza Kofty zapraszana widowisko staropolskie „Nadszedł Trzeci Maj…”, przygotowane z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Data 3 maja 1791 r. należy do najważniejszych w historii Narodu i Państwa Polskiego, a Ustawa Rządowa stała się jednym z symboli naszej niepodległości.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2021 Rokiem Konstytucji 3 Maja.

Z tej okazji widzowie będą mogli usłyszeć, znane i te wykonywane rzadziej, pieśni związane z Konstytucją 3 Maja, wyrażające radość i nadzieję, jaką dla Polaków niosło ze sobą uchwalenie Konstytucji; na scenie zaprezentowane zostaną także sceny obyczajowe z XVIII- wiecznej prowincji szlacheckiej.

Zapraszamy 30 kwietnia 2021 r., godz. 18.00.

Transmisja koncertu na stronie: Nasze Bielany Online na Facebooku.

• Ogólnodzielnicowy konkurs plastyczny "BĄDŹ EKO NA BIELANACH"-EDYCJA VII

• Jak co roku, wraz z Fundacją Żyj z pasją, zapraszamy uczniów szkół bielańskich w wieku 6-16 lat oraz dzieci i młodzież uczestniczące w zajęciach artystycznych w bielańskich domach kultury, w bibliotekach, w placówkach wychowania pozaszkolnego itp. do wzięcia udziału w VIII już edycji dzielnicowego konkursu plastycznego „Bądź EKO na Bielanach”. Celem naszego konkursu jest rozwijanie wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży oraz promowanie dobrych postaw proekologicznych.

W tym roku zadanie konkursowe to wykonanie plakatu, który będzie rozwinięciem myśli Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, zaczerpniętej z książki „Mały książę”: „Jesteś odpowiedzialny za to, co oswoiłeś” w kontekście właściwej opieki nad zwierzętami.

Chcemy promować mądre postawy i dobre praktyki zarówno w stosunku do zwierząt domowych, jak i w stosunku do zwierząt żyjących w przestrzeni miasta, obok nas (m.in. zapewnienie pupilowi odpowiedniej opieki, sprzątanie po swoim psie podczas spacerów, mądre dokarmianie ptaków, działania chroniące koty wolno żyjące itp.). Konkurs ma również na celu edukowanie o konsekwencjach nieodpowiedzialnego i nieodpowiedniego postępowania (np. niesprzątania po swoim pupilu, dokarmiania ptaków chlebem itp.).

Nadesłane prace powinny posiadać cechy odpowiadające definicji plakatu: zawierać szatę graficzną/plastyczną i hasło (aspekt informacyjno-edukacyjny) oraz ciekawić i prowokować do myślenia.

Na prace w formacie A2 lub A3 czekamy do 28 maja 2021 r.

Nagrodą dla laureatów będzie pobyt na „Wakacjach z pasją”, organizowanych przez Fundację Żyj z pasją w dniach 18 - 31 lipca 2021 r. w Zakopanem (jeśli pozwoli na to sytuacja eipdemiczna) lub też unikatowa, imienna statuetka – rzeźba.

Prace należy składać w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Dzielnicy Bielany, ul. S. Żeromskiego 29, pok. 293 – po uprzednim kontakcie telefonicznym –  tel. 22 325 43 78 w godz. 8.00-16.00.

Więcej informacji, regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia: www.fundacjazyjzpasja.pl (tel. 501 637 375) oraz na stronie Urzędu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.